Greenen.dk - Online golfshop Avaliações 

101
O TrustScore é 5 de um total de 5

4,8

Embora não verifiquemos afirmações específicas porque as opiniões dos avaliadores são pessoais, podemos marcar as avaliações como "Verificadas" quando for possível confirmar que houve uma interação comercial. Leia mais

Para proteger a integridade da plataforma, todas as avaliações em nossa plataforma — verificadas ou não — são analisadas por nosso software automatizado, disponível 24 horas por dia, 7 dias por semana. Essa tecnologia foi concebida para identificar e remover conteúdo que viola nossas diretrizes, incluindo avaliações que não são baseadas em uma experiência real. Reconhecemos que talvez não consigamos detectar tudo e você pode sinalizar qualquer coisa que ache que possamos ter deixado passar. Leia mais

Veja o que dizem as avaliações

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

“Har du brug for at komme i kontakt med os uden for tidsrummet, så skriv en mail, send en SMS eller en brevdue – whatever it takes – så vender vi hurtigst muligt retur til dig” Sådan skriver Peter.... Ver mais

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Sikke en oplevelse!! 👍 Jeg bestilte en golfbag, hvori der desværre var en fejl og golfbag’en gik i stykker, efter første gang på banen. Jeg kontaktede shoppen via mail og vedhæftede et par billed... Ver mais

A empresa respondeu

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Jeg har købt et Garmin golf ur, fik forhandlet prisen til det billigste jeg havde set på nettet. Der blev svaret på min forespørgsel i løbet at meget kort tid, og efterfølgende mails blev besvaret om... Ver mais

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Skrev til Peter en sen onsdag aften da jeg skulle bruge min bestilling inden weekenden. Fik svar lynhurtigt efter, og endda at han ville køre bestillingen såfremt han fik den inden kl 22 samme aften... Ver mais

Detalhes da empresa

  1. Loja de artigos para golfe
  2. Fornecedor de produtos promocionais

Sobre Greenen.dk - Online golfshop

Escrito pela empresa

Hos Greenen.dk producerer vi golfbolde med logotryk til både private og erhverv – for vi ved at det giver ekstrem god eksponering af dig, dit brand eller dit varemærke.

Sharpieprint

Vi har Danmarks laveste minimumsbestilling af golfbolde med tryk, og leverer altid lynhurtigt - se blandt andet vores unikke sharpieprint, hvor vi kan printe, lige hvad du ønsker.

Vi designer og printer golfbolde med tekst og tegninger hver eneste dag. Vi elsker at se jeres kreative tanker og idéer bliver overført til golfboldene – og golf skal ikke være kedeligt.

Sharpirprint er et smart valg til dig der ønsker billige golfbolde med et personligt touch, men ikke ønsker at betale overpris.

Sharpiepennes blæk er særdeles velegnet til livet på golfbanen, hvor fugt og slid er uundgåeligt.

Vi anbefaler, at du ikke gnubber på printet, da varme og fugtige hænder vil slide printet.
Smut hellere på golfbanen og brug dine nye golfbolde i deres rette element. Så vurderer vi, at du har smidt bolden væk, inden printet er slidt.

Informações de contato

4,8

Excelente

O TrustScore é 5 de um total de 5

101 avaliações

5 estrelas
4 estrelas
3 estrelas
2 estrelas
1 estrela

Sem histórico recente de pedidos de avaliações

Esta empresa não convidou os respectivos clientes recentemente, portanto as avaliações podem não ser representativas

Como esta empresa usa o Trustpilot

Veja como as avaliações e classificações são obtidas, pontuadas e moderadas.

4,8

Todas as avaliações

(101)

3 avaliações nos últimos 12 meses

Escreva uma avaliação
As empresas no Trustpilot não têm permissão para oferecer incentivos ou pagar para ocultar avaliações. As avaliações são opiniões de usuários e não da Trustpilot. Leia mais

Avaliado com 4 de um total de 5 estrelas

Svarer ikke tilbage

Update: 2. november 2019
Er blevet kontaktet af Grenen og de kan ikke se de har modtaget en henvendelse. Jeg ved den er skrevet, men er også forstående overfor, at der kan ske fejl. Den korrespondence jeg efterfølgende har haft med dem har været god, og derfor retter jeg min anmeldelse til 4 stjerner :-)

Jeg har rettet henvendelse på mail til Greenen.dk og forespurgt på noget udstyr som jeg gerne vil købe. Men de har slet ikke reageret, og der er nu gået knap 1 uge. Det synes jeg er rigtig dårlig stil, især fordi de går glip af en handel på noget dyrt udstyr !!

2 de novembro de 2019
Avaliação não solicitada
logotipo da Greenen.dk - Online golfshop

Resposta da Greenen.dk - Online golfshop

Hej Michael.

Jeg er noget ked af din anmeldelse.

Jeg har været igennem min indbakke og kan ikke finde nogle mails fra dig omkring køb af golfudstyr. Alle vores modtagne henvendelser er besvaret.

Har du brugt vores online formular eller er det blot en mail? Og har du en kopi af henvendelsen?

Du er meget velkommen til at sende din besked til mig på pwl@greenen.dk

Med venlig hilsen

Peter
Greenen.dk

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Outstanding service

Outstanding service. Bestilte et børnesæt... skulle bruge det dagen efter og de fik leverandøren til at sende sættet direkte fra dem.
Hurtige svar på mails - og korte og præcise svar.

4 de maio de 2019
Avaliação não solicitada
Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Min bedste anbefaling.

Min bedste anbefaling.
Fair priser og service i top.
Hurtig levering.
Jeg kan desværer kun give 5 stjerner de skulle have 10 stjerner.

17 de abril de 2019
Avaliação não solicitada
Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Sikke en oplevelse!

Sikke en oplevelse!! 👍
Jeg bestilte en golfbag, hvori der desværre var en fejl og golfbag’en gik i stykker, efter første gang på banen. Jeg kontaktede shoppen via mail og vedhæftede et par billeder. Næstkommende hverdag havde Peter fra greenen.dk været i kontakt med Wilson og en ny bag var allerede på vej.

Jeg giver mine bedste anbefalinger til hele teamet bag greenen.dk! Sjældent oplever man så hurtige, forstående og servicemindede medarbejdere. Det var bestemt ikke sidste gang, at jeg handlede derinde.

9 de abril de 2018
Avaliação não solicitada
logotipo da Greenen.dk - Online golfshop

Resposta da Greenen.dk - Online golfshop

Hej Jan.

Man bliver helt rørt :-) Tusind tak for din meget fine anmeldelse.

Med venlig hilsen

Peter / Greenen.dk

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Billigt

Handlede her da jeg kunne få den bedste pris på varen. Rimelig fragtpris hjalp også på det. Leveringen var i pakkeshoppen dagen efter.

15 de outubro de 2016
Avaliação não solicitada
Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Fornem service

Leveringstid som aftalt - dog en lille svipser.
Det blev klaret med fornem og upåklagelig service :-)
Kim Berthelsen

6 de abril de 2016
Avaliação não solicitada
Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Forventet svartid - sikkert en uge

I første omgang lidt bøvl. Der må være gået nogle mails tabt eller lign.

Der blev dog rettet op på sagerne i sådan en grad at man nærmest føler sig priviligeret.

Jeg havde formentlig overset noget leveringstid og så var der nogle mails som enten greenen.dk eller Google ikke ville håndtere. Det blev der dog på smukkeste vis taget hånd om og efter en kort snak med Greenen.dk er det nu løst.

Thumbs up for en fuldstændig fantastisk kundeservice! Ser frem til at få mine varer og efter den behandling her kommer jeg bestemt retur.

22 de julho de 2015
Avaliação não solicitada
logotipo da Greenen.dk - Online golfshop

Resposta da Greenen.dk - Online golfshop

Hej Christian,

Jeg har forsøgt at kontakte dig både via e-mail og telefon uden held. Prøv at kigge i dit spamfilter, for der ligger mine svar til dig nok.

Vi går meget op i kundeservice, og du er blevet kontaktet på dine henvendelser.

Vedr rabatkoder der skifter - ja. I sidste uge var der en 10% sommerferie-rabatkode / den er så blevet erstattet af vores normale Club Greenen rabatkode. Det er der intet unormalt i.

Jeg forsøger igen at kontakte dig, så vi kan komme denne misforståelse til livs.

Mvh Peter/ Greenen.dk

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Her vil jeg handle igen - Super kundeservice !

Jeg har købt et Garmin golf ur, fik forhandlet prisen til det billigste jeg havde set på nettet. Der blev svaret på min forespørgsel i løbet at meget kort tid, og efterfølgende mails blev besvaret omgående. Jeg bestilte mandag aften - tirsdag var pakken afsendt og leveret onsdag morgen.
En super god oplevelse, og jeg vil helt sikkert handle igen.

10 de junho de 2015
Avaliação não solicitada
Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Klasse!

Købte backtee vognbag. Bestilt søndag og leveret onsdag morgen. Alt var som det skulle være og i øvrigt billigst sted jeg kunne finde

7 de junho de 2015
Avaliação não solicitada
Avaliado com 4 de um total de 5 estrelas

Udemærket

"Det er dig som kunde, der betaler fragten for at sende varen tilbage" - Greenen.dk

Jeg kiggede på et par golfhandsker, men pga. tvivl omkring valg størrelse valgte jeg at skrive til dem. På chatten blev jeg henvist til en størrelsesguide, hvor jeg målte størrelse og bestilte den størrelse som guiden anbefalede.

Desværre er handskerne for små, og vælger jeg at returnere dem, er det for egen regning og så vil fragten frem og tilbage udgøre nogenlunde handskens pris og det er sindsygt ærgerligt. Jeg havde gerne set muligheden for fri-retur, især da virksomheden handler med tøj og produkter i flere forskellige størrelser.

De tre stjerner er for de absolut gode priser og den hurtige levering.

16 de abril de 2015
Avaliação não solicitada
logotipo da Greenen.dk - Online golfshop

Resposta da Greenen.dk - Online golfshop

Hej "bandit".

Jeg er en smule skuffet over de tre stjerner i din anmeldelse.

Såfremt du havde kontaktet os, inden du havde sendt dem retur, så havde vi naturligvis sendt dig en pakkelabel, så du kunne sende retur uden beregning.

Vi skriver i vores vilkår at: "Såfremt vi har rådgivet forkert ved et køb betaler vi naturligvis for returneringen af varen." - det gør sig gældende i denne sag.

Såfremt du ikke har sendt dem endnu - så kontakt os endelig på info@greenen.dk - så sørger jeg for at sende dig et pakkelabel med det samme.

Jeg håber du vil genoverveje din anmeldelse, da jeg føler den er misvisende omkring vores serviceniveau.

Mvh Peter
Greenen.dk

Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

Fantastisk service.. Intet mindre.

Golfshoppen havde ikke de spikes jeg skulle bruge til mine sko. Jeg skrev og forespurgte og fik svar med det samme at Greenen ville få dem hjem til mig. Under en uge senere havde jeg igen komplette golfsko.. Perfekt. Guldrandet service.

17 de setembro de 2014
Avaliação não solicitada
Avaliado com 5 de um total de 5 estrelas

En serviceoplevelse ud over det sædvanlige

Jeg bestilte et Click Gear sæde hos Greenen.dk. Da den ikke kom indenfor den aftale leveringstid tog jeg fat i dem. De vendte retur med fuld forståelse for min situation, gav mig ekstra rabat på sædet samt "smed" lidt ekstra oveni.
Tak for en god behandling og en følelse af at blive mødt på bedst mulig vis.

Det siger sig selv, at vi kigger forbi siden næste gang vi har brug for golfudstyr.

20 de agosto de 2014
Avaliação não solicitada

A Experiência Trustpilot

Qualquer pessoa pode deixar uma avaliação na Trustpilot. Quem escreve uma avaliação tem a possibilidade de editá-la ou excluí-la a qualquer momento. As avaliações serão exibidas enquanto a conta estiver ativa.

Contamos com pessoas dedicadas e tecnologia inteligente para proteger nossa plataforma. Descubra como combatemos avaliações falsas.

Saiba mais sobre o processamento das avaliações da Tustpilot.

Aqui estão 8 dicas para escrever ótimas avaliações.

A verificação ajuda a garantir que pessoas reais estejam escrevendo as avaliações publicadas no Trustpilot.

Oferecer incentivos por avaliações ou pedir por elas seletivamente pode distorcer o TrustScore, o que vai contra nossas diretrizes.

Saiba mais